Írsko

V Írsku nájdeš moderné pulzujúce mestá ale i romantické dedinky, úžasnú prírodu a pohostinnosť, ktorá Ti vyrazí dych. Vítame Ťa na „Smaragdovom ostrove“!

 

Krásy Írska

Kdekoľvek na tomto ostrove budeš žiť, nájdeš tam prekrásnu prírodu opradenú legendami o Éire, čo je názov írskeho ostrova používaný miestnymi. S takmer 1 500 kilometrami pláží nie je veľkolepý oceán nikdy príliš ďaleko. S energiou hlavného mesta Dublin kontrastuje krása útesov, kopcov alebo zrúcanín hradov. Prečítaj si diela Oskara Wilda v jeho rodisku alebo sa skús naučiť pôvodný írsky jazyk – galčinu. Hovorí ňou množstvo ľudí, ale angličtina je pravdaže oficiálnym jazykom.

 

Mýty a legendy

Írska pohostinnosť je celosvetovo známa, takže zvyknúť si na Tvoju novú hostiteľskú rodinu by mal byť pre Teba pohodový zážitok. Tvoja rodina sa nevie dočkať, kedy Ťa zoznámi s novými tradíciami a kultúrnymi zvykmi, z ktorých najznámejší je určite Deň Svätého Patrika. V škole sa naučíš viac o írskej histórii, o ich dlhej ceste k nezávislosti, ako aj ich pôvodný jazyk. Počas roka objavíš mnoho nového s Tvojimi kamarátmi. Návšteva obchodov, múzeí a kaviarničiek v Dubline popri všetkom ostatnom tiež určite nebude chýbať.

„Môj rok v Írsku bol fantastický. Íri sú veľmi otvorení a ľahko som sa s nimi zoznámila. Hneď od začiatku som sa cítila byť súčasťou svojej hostiteľskej rodiny a spoznala som mnoho domácich spolužiakov ako aj ostatných EF študentov.“
Maja Istbye

 

Informácie o High school

Školský systém
Írski študenti navštevujú 8 rokov základnú a 5 alebo 6 rokov strednú školu. Stredoškoláci musia zvládnuť Junior Certificate Exam na konci tretieho ročníka. Potom si môžu vybrať buď štvrtý – prechodný ročník, kde sa učia o ďalších kariérnych možnostiach alebo dokončujú posledné dva ročníky strednej školy, na konci ktorej musia získať Leaving Certificate. Iba potom sa môžu študenti prihlásiť na univerzitu. EF študenti zvyčajne navštevujú prechodný alebo piaty ročník.

Predmety
Niektoré predmety sú povinné, ako napríklad matematika a angličtina. Ostatné, ako írčinu, históriu, obchod, fyziku alebo hudbu si budeš môcť vybrať. Možnosti sa líšia od školy ku škole. Častá je tiež možnosť študovať cudzí jazyk, najčastejšie francúzštinu, nemčinu alebo španielčinu.

Atmosféra v škole
Atmosféra je formálna, ale napriek tomu vždy priateľská. Učitelia sú oslovovaní ako „Mr a Ms“. Vo väčšine škôl je nosenie školskej uniformy povinné.

Aktivity po vyučovaní
Po škole sa študenti venujú športom a iným záľubám. Populárny šport je gálsky futbal a „hurling“, futbal a rugby. Bežné je aj veslovanie, „gomogie“ (írska verzia hokeja populárna u dievčat) a volejbal.

 

Čo hovoria naši študenti?

Nezabudnuteľný čas prežitý v Írsku na strednej škole Andrea

Írsko je krásna krajina!

Monika

Cena programu 2017/2018

Rok na strednej škole Polrok na strednej škole
Narodení: 15.08.1999 – 26.08.2002 Narodení: 01.12.1999 – 20.12.2002
Odchod: August Odchod: Január
Cena:
10.950,- Euro
Cena:
9.950,- Euro
Poistenie: 545,- Euro Poistenie: 325,- Euro

 

Cenová ponuka

Zašlite nám žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku.

Všetky informácie o zájazdoch

Vyžiadaj si náš katalóg a my ti ho ochotne a zdarma zašleme na tvoju adresu.

Cenová ponuka 0902 917 222