Školský rok v zahraničí

ŠTUDENTI VO VEKU 14 AŽ 18 ROKOV

Preži rok alebo polrok na strednej škole v zahraničí!

Keď sa vyberieš na EF rok na strednej škole, stráviš jeden školský rok alebo polrok v cudzej krajine. Budeš žiť s hosťovskou rodinou a chodiť na miestnu strednú školu. Je to vynikajúca možnosť dozvedieť sa viac o cudzej krajine a kultúre, získať nových priateľov a stať sa súčasťou inej rodiny. Keď sa vrátiš domov, budeš mať skvelé spomienky na nezabudnuteľný rok, ktoré Ti zostanú navždy!

 

EF je stále s Tebou

Od prvého momentu a Tvojej prvej otázky, ako aj počas celého procesu prípravy Tvojho školského roku v zahraničí – od odletu až po návrat domov – zamestnanci EF sú Ti stále k dizpozícii. Veľmi radi Ti pomôžeme pri výbere poistky, finančných záležitostiach alebo pri kúpe telefónnej karty. EF má 50-ročné skúsenosti!

 

Nostrifikácia a uznanie štúdia na strednej škole v zahraničí

Každý študent na EF strednej škole v zahraničí dostane potvrdenie o absolvovaní školského roku na strednej škole. Je v kompetencii riaditeľa Tvojej strednej školy, aby takýto diplom uznal aj na Slovensku. Informujte sa preto na riaditeľstve strednej školy!

 

Hosťovská krajina

Rozšír si svoj obzor a objav novú krajinu! Rozhodnutie určite nebude jednoduché. Ponuka je pestrá: “American dream” v USA, francúzsky vidiek, ostrovné Anglicko alebo Kostarika či Nemecko? Chceš zažiť austrálsku pohostinnosť, prípadne kanadskú nádhernú divokú prírodu? Viac informácií o jednotlivých destináciách.

 

Príprava na Slovensku

Pre všetkých našich študentov sme pripravili komplexný program prípravy. Dostaneš od nás všetky potrebné materiály a budeme s Tebou v pravidelnom kontakte. Aj Ty budeš môcť klásť otázky iným študentom, ktorí už pred Tebou absolvovali Školský rok v zahraničí. Spoločne s rodičmi Ťa pozveme na informačné stretnutie, tzv. Orientation meeting. Tu sa dozvieš všetky informácie potrebné pred odchodom na tvoj školský rok/polrok v zahraničí.

 

EF prípravný jazykový tábor

Ak sa chceš zodpovedne pripraviť na svoj školský rok v zahraničí, odporúčame zúčastniť sa aj jazykového prípravného tábora v hosťovskej krajine. Každý deň sa budeš zdokonaľovať v cudzom jazyku a to Ti uľahčí prechod na strednú školu v zahraničí.

 

Hosťovská rodina

Je pre nás veľmi dôležité, aby sa každý študent cítil dobre vo svojej novej hosťovskej rodine. Preto každú rodinu veľmi starostlivo vyberáme. Hosťovské rodiny sa nezúčastňujú tohto programu kvôli finančnému zisku, ale chcú Ti ukázať svoju vlasť, tradície, kultúru a naopak chcú spoznať aj Teba a Slovensko! Sú to ľudia, s ktorými budeš počas roka v zahraničí najviac v kontakte! S nimi budeš prežívať každodenné situácie, oni Ti priblížia zvyky a tradície svojej krajiny. Ak budeš mať počas roka nejaké problémy, sú tu pre Teba, aby Ti ako prví pomohli a poradili.

 

Tvoji miestni zástupcovia EF

Okrem svojej hosťovskej rodiny budeš mať jedného alebo dvoch miestnych zástupcov EF, ktorí s Tebou budú pravidelne v kontakte počas celého roka. Spoznáš ich hneď po svojom príchode na “Welcome Meeting” a budú s Tebou komunikovať aspoň raz mesačne, aby sa uistili, že je všetko v poriadku. Mnohí miestni zástupcovia tiež organizujú aktivity, podujatia a výlety pre výmenných študentov vo svojej skupine. Skvelý spôsob ako spoznať viac ľudí a zažiť nové veci!

 

Tvoja stredná škola

Tvoj miestny zástupca Ti vyberie vhodnú školu v danej oblasti a poradca na škole Ti po Tvojom príchode pomôže vybrať si predmety a zostaviť rozvrh. Taktiež Ti poradí a bude Ťa podporovať počas celého roku. Neváhaj vyskúšať nové predmety a zapoj sa do rozličných aktivít, ktoré ponúka Tvoja nová škola. Niektoré vyučovacie hodiny sú povinné pre všetkých študentov, a naopak niektoré sú voliteľné. Paleta voliteľných predmetov je pestrá a závisí od konkrétnej školy. Väčšina škôl ponúka aj ďalšie možnosti Tvojej realizácie, napr: príprava ročenky, hranie v školskej kapele, školské noviny alebo nové druhy športu!

 

Voľný čas a noví priatelia

Okrem toho, že budeš chodiť do školy a tráviť čas so svojou hosťovskou rodinou, budeš mať kopec možností vyskúšať vo svojom voľnom čase nové veci. Pridaj sa k svojim novým priateľom a začni objavovať!

 

Záväzná prihláška

Pošli nám záväznú prihlášku a my Ťa pozveme na interview, kde Ti podrobne odpovieme na všetky Tvoje otázky a vysvetlíme Ti, ako sa zapojiť do programu.  Počas pohovoru Ti zároveň položíme otázky, na základe ktorých zistíme, či spĺňaš predpoklady tohto zaujímavého programu.

Cenová ponuka

Zašlite nám žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku.

Všetky informácie o zájazdoch

Vyžiadaj si náš katalóg a my ti ho ochotne a zdarma zašleme na tvoju adresu.

Cenová ponuka +421 (2) 3217 90 07