Lucia Vigašová

Spoznal som ľudí z celého sveta, 24.8.2015

Všetko sa začalo darčekom, ktorý som dostala od môjho starého otca k 17-tim narodeninám.

Mesačný pobyt a zdokonalenie mojej angličtiny priamo v Anglicku. Eastbourne. Tak sa volalo mesto, ktoré sa malo stať mojim mesačným náhradným domovom. Ani som dlho nemusela čakať a môj deň D bol tu. Stála som v Košiciach na letisku čakajúca na lietadlo, plná očakávaní, tešiaca sa na mesačné dobrodružstvo, no sprevádzaná aj strachom. Zapadnem medzi ostatných? Kto mi pomôže, keď to budem potrebovať? Budem sa vedieť dorozumieť? Bez blízkych, známych..

Cesta lietadlom prebehla rovnako rýchlo a šťastne sme pristáli v meste, o ktorom som už dopredu veľa vedela. Bolo to síce rozlohou veľké mesto, no akoby prázdne. Za týždeň moja zvedavosť všetko spoznala a tak som ďalšie týždne prechádzala už popri starých známych miestach. No nebolo to zas na škodu, aspoň som si vždy bola istá, že som správne a nie som stratená. Navštívila som aj iné mestá, ako je Londýn či Brighton a keďže milujem módu, vo veľkých nákupných centrách, ktoré okrem iného mali tieto mestá, som si prišla na svoje.

Tento pobyt však nebol len výletový, ale mal hlavne účel naučiť ma a zamilovať si angličtinu, takže som veľa času trávila v škole. Cudzie prostredie je na naučenie sa jazyka to najlepšie. Hoci som si veľakrát nebola istá a bála som sa rozprávať, musela som. Trápenie a snaha ma posúvali ďalej a ja som si uvedomovala, že čím ďalej viem toho viac a viac. Školu navštevovalo veľa zahraničných študentov, najmä Španielov, ktorí žiaľ medzi sebou používali svoj rodný jazyk a keďže sme im nerozumeli, narúšali tú správnu atmosféru. A tak som sa postupne aj ja nevedela dočkať, kedy sa vrátim domov a všetkým porozprávam o zážitkoch, ale konečne v mojom rodnom jazyku.

 

Lucia Vigašová
[email protected]

Cenová ponuka

Zašlite nám žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku.

Všetky informácie o zájazdoch

Vyžiadaj si náš katalóg a my ti ho ochotne a zdarma zašleme na tvoju adresu.

Cenová ponuka +421 (2) 3217 90 07