Petra

Už teraz rozmýšľam nad ďalším pobytom s EF :), 11.8.2015

Moja cesta s EF bola vlastne moja prvá skúsenosť cestovania bez rodičov. Zo začiatku som mala trochu obavy, ako to všetko dopadne, ale už na letisku sa moja neistota rozplynula. Mala som pred sebou 2 týždne plné spoznávania, zábavy a angličtiny. Ešte vo Viedni som sa zoznámila s mojou rakúskou skupinou, v ktorej sme boli 4 Slováci. Naša leaderka bola takisto Rakúšanka, takže sme boli nútení hovoriť len anglicky a niečo sme sa priučili aj z nemčiny. V prvý deň sme sa šli ubytovať do rezidencii a ja som sa hneď spriatelila s mojimi novými spolubývajúcimi, s ktorými som si veľmi rozumela a na izbe sme sa nikdy nenudili.
Každý pracovný deň na náš čakala škola. Vyučovania boli odlišné oproti hodinám angličtiny v škole, ako som zvyknutá. Hodiny boli zábavné vďaka rôznym aktivitám a prácou s ipadom. V triede sme boli mix rôznych národností.
Mimoškolské aktivity boli jedným slovom skvelé! Naši leadri nám naplánovali program a vďaka nim sme sa nikdy nenudili a videli snáď všetko, čo sa dalo. Navštívili sme hlavné mesto Valetta, videli jaskyne v Blue Grotto, boli na ostrove Gozo, v aquaparku, navštívili veľa pláži mimo Comina a piesočnej Golden Bay, slnili sa v Beach clube, kde sme boli aj na jazde banánom. 2x sme navštívili EF arenu, kde sme mali rôzne športové aktivity a 3x sme mali EF disco, kde sme sa perfektne zabavili. Nesmiem zabudnúť spomenúť Mega party, ktorá sa nám všetkým veľmi páčila, skvelo sme sa zabavili a mám pocit, že sme tam vytancovali dušu.
Každý jeden deň tam bol nezabudnuteľný. Jediné mínus bolo, že tento pobyt sa musel skončiť a po 2 týždňoch sme sa vrátili domov. Na letisku sme sa rozlúčili a nechýbali ani slzy a dlhé objatia. S mojimi kamarátmi z tadiaľ som v kontakte, píšeme si a plánujeme sa aj stretnúť. Tento jazykový kurz bol skvelé rozhodnutie, ktoré mi dalo veľa zážitkov. Môžem ho jedine doporučiť a už teraz rozmýšľam nad ďalším pobytom s EF 🙂

Petra Božiková

Cenová ponuka

Zašlite nám žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku.

Všetky informácie o zájazdoch

Vyžiadaj si náš katalóg a my ti ho ochotne a zdarma zašleme na tvoju adresu.

Cenová ponuka +421 (2) 3217 90 07