Petra

Môj “American Dream”, 7.8.2015

Volám sa Peťa a strávila som 10 mesiacov v USA. Odkedy som sa prihlásila na tento pobyt, bola som veľmi nedočkavá. Chcela som sa konečne dozvedieť kam vycestujem a ako bude môj druhý domov vyzerať. Moja nervozita sa stupňovala keď mi prišiel email a ja som zistila že o pár mesiacov odlietam za veľkú mláku. ..
Dostala som sa do rodiny v malom mestečku Glasgow v štáte Kentucky. Moju host rodinu tvorila mama, otec a tri deti ktoré boli všetky mladšie odo mňa. Najväčším prekvapením bolo zistenie, že žijú na farme kde majú 70 kráv, 3 mačky, 4psov a rodinným miláčikom bolo prasiatko Snoopy. Fakt som netušila ako si na toto dokážem zvyknúť…
Po príchode do USA som hneď vedela že toto bude najlepší rok v mojom živote. Rodina ma privítala s veľkými transparentmi a ešte väčšími úsmevmi.  Každým dňom bol náš  vzťah lepší a lepší. Z detí sa stali moji najlepší kamaráti a z rodičov najlepší poradcovia. Nevedela som si predstaviť nikoho lepšieho s kým by som chcela stráviť svoj rok v USA. A Tak isto to cítili aj oni. Sadli sme si neskutočne J Za celý rok sme spolu zažili veľa krásnych zážitkov na ktoré nikdy nezabudnem. Zobrali ma s nimi na dovolenku na Floridu či do St. Louis, Nashvillu.. najkrajšie spoločné chvíle sme však strávili na jazere blízko nášho domu kde som naozaj zistila o čom tá pravá Amerika je J  Oni mi ukázali ako je to mať mladších súrodencov, naučili ma hrať baseball, alebo aj čo znamená keď je peanutt butter and jelly time.  Na oplátku ja som im vždy rada vysvetľovala pri filmoch históriu Európy keďže ju vôbec nepoznali, a dokonca som ich dotiahla aj na zápas NHL aj keď nikdy predtým o hokeji nepočuli…

Chodila som na Barren County High school kde som bola „junior“ a teda tretiačka. Škola bola fakt obrovská. Veľký futbalový štadión, ihriská, tenisové kurty, bežecká dráha… Od prvého dňa som sa zoznámila s babou z Dánska ktorá tam tiež bola na výmennom pobyte, a odvtedy sme boli najlepšie kamošky. Našla som si aj veľa Amerických kamošov  ktorý robili každý školský deň oveľa lepším.  Na jeseň som sa stala členkou Cross Country teamu a cez leto som hrávala tenis. Byť súčasťou teamu znamená v Amerike niečo iné, boli sme ako jedna šťastná rodina s rovnakými záujmami a veľa krát sme sa stretávali aj mimo tréningov. Pár z mojich najväčších zážitkov na tejto školu sú určite aj Fall Formal a Prom , čo bola super zábava. Cítila som sa tak Americky.

Počas leta sme sa spolu s mojou Dánskou najlepšou kamarátkou rozhodli prihlásiť aj na EF discovery tours – L.A. a Grand Canyon čo bolo asi najlepších 10 dní môjho života. Navštívili sme všetky tie slávne mestá, ulice a splnil sa mi aj môj najväčší sen – vidieť Grand Canyon. Stretla som tu aj dvoch úplné super Slovákov takže sme konečne poklebetili trošku aj po slovensky čo bolo super.

Aj keď už som vyše mesiaca doma z môjho pobytu, veľmi rada by som sa vrátila naspať do môjho amerického života. Pomaly si zvykám, a vraciam sa naspäť do reality. Bol to nielen najlepší ale aj najzaujímavejší rok v mojom živote. Nielenže som sa zdokonalila v angličtine ale spoznala som aj samú seba, vyrástla som a vystúpila som zo svojej komfortnej zóny. Pri každej spomienke na moju obrovskú americkú rodinu mám vždy slzy v očiach lebo nielenže sa stali mojou druhou rodinou ale aj veľkou časťou mňa.
Každému prajem aby  dostal takúto šancu, a využil ju najlepšie ako vie lebo to naozaj stojí za to. A tým čo majú toto všetko ešte len pred sebou  tíško závidím..

Cenová ponuka

Zašlite nám žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku.

Všetky informácie o zájazdoch

Vyžiadaj si náš katalóg a my ti ho ochotne a zdarma zašleme na tvoju adresu.

Cenová ponuka +421 (2) 3217 90 07