Matej

Najdôležitejšie časti môjho výmenného pobytu, 7.8.2015

S agentúrou EF jazykové pobyty som absolvoval výmenný program ,,rok na strednej škole v zahraničí“ konkrétne v Spojených Štátoch Amerických. Tento môj životný krok nebol veľmi plánovaný, teda skoro vôbec, ale bol jeden z najlepších, aký som kedy urobil. Môj ,,americký sen“ by som rozdelil do troch častí.

Prvá a zároveň aj najvtipnejšia, tak aj pre mňa ako aj pre mojich kamarátov či hosťovských rodičov, bola moje preklepy v angličtine. Dopadli tak, že som povedal niečo úplne iné, ako to čo som chcel povedať. Buď to nedávalo zmysel, alebo to vyznelo úplne hlúpo. Ale s tým sme už všetci rátali keďže angličtina nie je môj prvý jazyk.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou moju roku na strednej škole v zahraničí bolo skúšanie nových vecí. Od jedál až po športy. Keďže to mám v povahe, nedalo mi nevyskúšať americký futbal. Vďaka každodenným tréningom mi prvé dva mesiace zbehli ako voda. Hoci nie vždy sa mi po siedmych hodinách v škole chcelo ešte ďalšie tri hodiny behať za loptou, musím povedať, že to bola obrovská zábava a spoznal som neskutočné množstvo skvelých ľudí. V Amerike je šport súčasťou každého života takže to, že som pridal k školskému tímu mi zaistilo veľké uznanie na škole.

Z desiatich mesiacov, ktoré som som asi jeden a pol precestoval. Zo všetkých miest kde som bol, by som vyzdvihol tie najzaujímavejšie; Havaj: miesto kde sa chcem v budúcnosti presťahovať! Krásna príroda a uvoľňujúca atmosféra ostrovu Maui si ma získala už v prvý deň.  Počas môjho pobytu na ostrovoch som si splnil jeden z mojich veľkých snov a naučil sa surfovať na vlnách. Na výlete po Kalifornii sme sa zastavili v Disneylande, kde sme strávili celých 16 hodínchodením po všetkých atrakciách, Hollywoode, Josemitskom národnom parku, San Franciscu a vo filmovom štúdiu Warner Bros Studio. Seriály ako Teória veľkého tresku či Dva a pol chlapa alebo Priatelia(štúdio je na fotke) sa natáčali práve tu.

Prežil som úžasných desať mesiacov. Dalo mi to neskutočne veľa. Rozšíril som si obzory, obohatil svoj život a množstvo skvelých ľudí,  zážitkov a skúseností a mnoho iného. Za to všetko by som sa chcel poďakovať agentúre EF za to, že mi to sprostredkovala aj na poslednú chvíľu a  mojim hosťovským rodičov, že to so mnou prežili tých desať mesiacov.

 

Matej

Cenová ponuka

Zašlite nám žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku.

Všetky informácie o zájazdoch

Vyžiadaj si náš katalóg a my ti ho ochotne a zdarma zašleme na tvoju adresu.

Cenová ponuka +421 (2) 3217 90 07