Petra Mlynárová

Santa Barbara – je ideálne miesto pre aktívnych mladých ľudí., 23.12.2014

Santa Barbara je ideálne miesto pre aktívnych mladých ľudí. EF Santa Barbara je jedna so škôl z najnižším priemerným vekom študentov. Nie je nič výnimočné mať v triede 16 ročných spolužiakov. Samotné mesto je to jedno z mála v Kalifornii, kde môžete ráno ísť na túru do hôr a v ten istý deň si užiť poobedie na pláži. Mesto nie je veľké a človek sa v ňom naučí orientovať naozaj rýchlo. Ak si predsa len neviete rady, stačí sa opýtať kohokoľvek na ulici. Ľudia sú veľmi priateľskí a naozaj radi sa rozprávajú a vždy radi pomôžu. Mesto má úžasnú španielsku architektúru a je veľmi čisté. Nájdete v ňom reštaurácie z celého sveta, takže sa vám určite nestane, že budete jesť len hamburgery. Oplatí sa vyskúšať najmä mexickú kuchyňu, ktorá je tu vlastne domáca.

Na jeseň sa v meste a okolí koná niekoľko festivalov. Je to niečo ako slovenské hody alebo vinobranie. Máte teda šancu ochutnať skvelý citrónový koláč na Lemon festivale alebo avokádovú zmrzlinu a pivo (alebo radšej nie) na Avokado feste. Keďže Santa Barbara je pravé kalifornské pobrežné mesto určite tu treba vyskúšať surfing, padleboarding alebo kanoiing v oceáne. Neďaleko od pobrežia Santa Barbary je prírodná rezervácia, kde sa dajú pozorovať veľryby a delfíny.

Zoznam toho, čo sa tu dá robiť je pravdepodobne nekonečný, najmä ak máte dosť našetrené. Jednou z nevýhod Santa Barbary je práve to, že je tu naozaj draho. Podľa rovnice čím krajšie počasie, tým vyššie životné náklady je Santa Barbara jedno z najdrahších miest v USA.

Petra Mlynárová
[email protected]

Cenová ponuka

Zašlite nám žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku.

Všetky informácie o zájazdoch

Vyžiadaj si náš katalóg a my ti ho ochotne a zdarma zašleme na tvoju adresu.

Cenová ponuka +421 (2) 3217 90 07